Burberry, dantel moda trendi SS14’ü bir sonraki seviyeye taşıyor

Bir kez sadece iç çamaşırı öğeleri için ayrıldıktan sonra, dantel kumaş sonunda ana akım modaya girdi. Dantel trendi, 2014 moda pistlerinde en çok tweetlenen unsurlar haline geldi, şık gündüz elbiselerinden (küçük dantel elbiseler) fırfırlı hafta sonu üstlerine kadar olası şekillerde, Burberry dantel moda trend SS14’ü bir sonraki seviyeye taşıyor.
Bu yıl Stella McCartney, Miu Miu, Chloe, Marc Jacobs, Givenchy, Burberry Prorsum, Meadham Kirchoff, Chanel, Holland House, Christian Dior ve Peter Pilottohave dahil olmak üzere en iyi moda evleri Yumuşakta özel stiller gibi dantel trendini sergiledi. Pastel, lazer kesilmiş dantel ve SS14’ün romantik ruh haline mükemmel şekilde uyan şık LLD (küçük dantel elbise).

Dantel, moda pistlerinde önemli bir iz bırakıyor çünkü güçlü bir moda unsuru olarak sikkesi. Bu hassas kumaşın hazırlandığı esneklik, zamansız çekiciliğinin ana nedenidir, böylece pazarlandığı her yerde önemli alkışlar elde eder.
Hiç şüphe yok ki moda her zaman dantelle aşık olmuştur – yatıştırıcı güzel dantel frocklardan baştan çıkarıcı şeffaf önlüklere ve üstlere kadar. 2014 Radyant Orkide’nin resmi rengi ve Pembe, Mor ve Siyah gibi diğer tonlar SS14 pistlerine egemen olurken, beyaz tığ işi dantel zarafet ve zarafetin sembolü olmaya devam ediyor.

2014’ün dantel moda trendi
Son moda haftalarında, pratikte her moda uzmanı dantel kumaşın kendi versiyonunu sergiledi. Burberry dantellerini şeffaf şeker ipi pembe dantel kalem eteklerinde sergilerken, Tom Ford, 3 parçalı silüetle bir görünümle dantel topluluğun cesur bir versiyonunu sergiledi. Dolce & Gabbana bile, küçük siyah dantel elbiseleri, yüksek bele sıcak pantolon ve bandeau ile bir araya gelen bir kazanan açıklama pileli kollu olarak ortaya çıkan SS14 dantel koleksiyonuyla bizi büyüledi.
Dantel Nasıl Ortaya Çıktı

Sürekli sevilen dantel moda trendinin tarihine hızlı bir göz atalım!
Dantel aslında modanın keskin bir devrim gördüğü Avrupa’da 16. yüzyılın sonlarında ortaya çıktı. Toplulukların püskü kenarlarının bükülmesi ve düğümlenmesi, moda dünyasına dantel şeklinde ustaca tekniği doğurdu.

İlk teknik, o dönemin ustaca işçiliğini tasvir ediyor. O günlerde, dantel yapımı tamamen üst sınıf moda trendleriyle sınırlıydı. Sonunda, dantel, el işi nakış işlerinde harcanan birkaç saat kurtardığı için geleneksel nakışları devraldı.

İlkbahar 2014 Pistlerinden Dantel Moda Trendi
Mart baskılarımdan birinde, Burberry için modellenen ilk Hintli Neelam Johal hakkında tartışmıştım? Onun hakkında çok daha fazla okumak için buraya tıklayın.

Biliyor musun? Neelam ayrıca Burberry’nin Baby Blue’da Dantel İlkbahar Yazını 2014’ü süsleyen rampayı yürüdü.
Bahar Yaz 2014 dantel moda trendlerinden, özellikle Londra Moda Haftası’nda Burberry Prorsum’un dantel kreasyonlarını sevdim. Bununla birlikte, Burberry dantel moda trendini SS14’te bir sonraki seviyeye taşıdı.
Pistten aşağı gönderilen her şey yumuşak ve kadınsı, danteldeki zarif kalem etekleri ile eşleştirilmiş uzun kaşmir hırkalardan, dantel örgü elbiseler üzerinde pembe ve fıstıkta omuzlu paltolara kadar. Kauçuk kanalı topuklu ayakkabılar SS14 pistindeki modellerin görünümünü tamamlarken, yumuşak petal çantaları dantel temasını tamamladı.
Burberry’nin baş yaratıcı memuru Christopher Bailey, Nottingham danteline bir haraç verdi ve İngiliz Rose’u kreasyonlarıyla kutladı.

Biliyor muydunuz: Nottingham bir zamanlar dünyanın en büyük dantel prodüksiyonunun merkeziydi?
Burberry Creative Head, bu unsuru, kapsama günü elbiseleri ve süper modellerini gönderdiği şık kalem etekleri ile dünyaya hatırlattı.
Burberry için yürüyen her model, cesur pembe veya viridian yeşilinde kayışlarla monoton kalem topuklu ayakkabılarda sıkıldı. Kabarık örgüler ve dantel etekler ve kaşmir perdelerin yanı sıra, katlanmış ve ezilmiş yumuşak cüzdanlar diğer öne çıkan özellikler arasındaydı.
Bu İngiliz gül, yumuşak ve hassas istedim. Nazik ve kibar bir temadan çok daha fazlası ile başladı. ” Christopher Bailey sahne arkasında açıkladı.
İngiliz gülünde dantel duşu da ara sıra rhinestones kümeleri tarafından çevrelendi, böylece Burberry’nin 2014 İlkbahar Yazının dantel moda trendlerine bir avantaj sağladı.
Görüntüler Kaynak: pinterest.com